Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SABEL, svensk, m/1770 för Savolax fotjägare eller m/1775 för Savolax lätta infanteriregemente, P-stämplad klinga, balja med 2 mässingsbeslag, längd 81 cm
Proveniens: Tullverket

korrosion, doppskon skadad, en bygel lagad, maskhål i kaveln

354116

2016-01-21