Sabel
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SABEL, svensk, m/1770 för Savolax fotjägare eller m/1775 för Savolax lätta infanteriregemente, P-stämplad klinga, svart lädebalja med 2 mässingsbeslag, längd 77 cm
Proveniens: Tullverket
doppskon klämd, slitage
354222
2016-01-21