Sabel
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SABEL, svensk, m/1770 för Savolax fotjägare eller m/1775 för Savolax lätta infanteriregemente, svart läderbalja med 2 mässingsbeslag, längd 79 cm
Proveniens: Tullverket
slitage, kappan fäster inte i plåten, lös doppsko, trög balja
354238
2016-01-21