Hjälm

Hjälm
Hjälm
Hjälm
Hjälm
Hjälm
Hjälm

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsemblem, mässingsklädd kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket

käkrem och bokstav saknas, skador

354257

2016-01-21