Hjälm
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsemblem, mässingsklädd kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket
käkrem och bokstav saknas, skador
354257
2016-01-21