Hjälm

Hjälm
Hjälm
Hjälm
Hjälm
Hjälm
Hjälm

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam, käkremsfjäll av mässing
Proveniens: Tullverket

lös framskärm, skadad käkrem, torr

354312

2016-01-21