Hjälmar
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HJÄLMAR, 2 st, svenska, renoveringsobjekt, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam,
Proveniens: Tullverket
Skador, delar saknas, lösa delar medföljer, omarbetade
354331
2016-01-21