Hjälmar

Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar
Hjälmar

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HJÄLMAR, 2 st, svenska, renoveringsobjekt, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av svart skinn med mässingsbeslag, hög kam,
Proveniens: Tullverket

Skador, delar saknas, lösa delar medföljer, omarbetade

354331

2016-01-21