Wilhelm Kåge skål 1920-tal

Wilhelm Kåge skål 1920-tal
Wilhelm Kåge skål 1920-tal
Wilhelm Kåge skål 1920-tal
Wilhelm Kåge skål 1920-tal
Wilhelm Kåge skål 1920-tal
Wilhelm Kåge skål 1920-tal
Wilhelm Kåge skål 1920-tal
Wilhelm Kåge skål 1920-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WILHELM KÅGE, skål, i botten signerad och daterad Wilhelm Kåge 1928, förgylld, dekor av stiliserade växter, konturerad kant, diameter ca 23, höjd ca 10 cm

Botten med skada/ytbortfall

354508

2016-01-18