Skål glas Kosta "Tre rosor"

Skål glas Kosta
Skål glas Kosta
Skål glas Kosta
Skål glas Kosta
Skål glas Kosta
Skål glas Kosta

Klubbat för:

500 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SKÅL, glas, Kosta glasbruk, modell "Tre rosor", oval på högt skaft med romboid fot, höjd 18 cm, längd ca 19 cm, signerad i botten Kosta 6043

Zustandsbeschreibung

Mynningskantens spetsar med nagg

354687

2016-01-24