Silverdosa med daler

Silverdosa med daler
Silverdosa med daler
Silverdosa med daler
Silverdosa med daler
Silverdosa med daler
Silverdosa med daler
Silverdosa med daler
Silverdosa med daler

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DOSA, silver, Danmark, stämplad Holger Kyster, locket med graverad dekor samt innefattat danskt dalermynt Christian IV, asken invändigt förgylld, diameter ca 7 cm vikt ca 19,5 g

Bruksslitage

354797

2016-01-19