Silverdosa med daler
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DOSA, silver, Danmark, stämplad Holger Kyster, locket med graverad dekor samt innefattat danskt dalermynt Christian IV, asken invändigt förgylld, diameter ca 7 cm vikt ca 19,5 g
Bruksslitage
354797
2016-01-19