4 kartor bl.a. Homann om solsystemet, Afrika

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARTOR (4). 1700-tal, HOMANN eller dennes arvingar, bl.a, Schematismus geographiae, 1753, ca 46,5x54 cm, samt karta över AFRIKA, EUROPA, Ryssland, graverade, ramade, 4 st

Vissa skador, veck, fläckar

354801

2016-01-19