Ytterfoder

Ytterfoder
Ytterfoder
Ytterfoder
Ytterfoder
Ytterfoder
Ytterfoder
Ytterfoder
Ytterfoder

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER, troligen Uppsala Ekeby, 1900-talets första hälft, glaserat lergods, höjd ca 36, diameter ca 45 cm

Slitage, smärre glasyr bortfall

354806

2016-01-19