Export Paintings

Export Paintings
Export Paintings
Export Paintings
Export Paintings

Klubbat för:

8 000 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

A PAIR OF CHINESE EXPORT PAINTINGS, depicting elegant ladies at leisure in a palace setting, oil on canvas, 18/19th century, c. 28x21 cm
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Kina, 17/1800tal, olja på duk, motiv av damer i palatsinteriör, ca 28x21 cm

Kuntoraportti

Relined, wear, loss of colour
uppfodrad, slitage, färgbortfall

354810

Päivämäärä:

2016-01-19