Regentporträtt Oscar I litografi krona Skytteholm
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
REGENTPORTRÄTT, Oscar I Sveriges och Norriges Konung, litografi, efter OJ Södermark, Stockholm Tryckt hos Strömer&Hårdh på Abraham Lundquists förlag, ram krönt med krona vilande på hyende, litografins mått 48x38 cm, rammått höjd 75 cm,
PROVENIENS: Skytteholms Herrgård (Ekerö)
Kronan ngt avskavd, fläckar
354861
2016-01-19