Regentporträtt Oscar I litografi krona Skytteholm

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

REGENTPORTRÄTT, Oscar I Sveriges och Norriges Konung, litografi, efter OJ Södermark, Stockholm Tryckt hos Strömer&Hårdh på Abraham Lundquists förlag, ram krönt med krona vilande på hyende, litografins mått 48x38 cm, rammått höjd 75 cm,
PROVENIENS: Skytteholms Herrgård (Ekerö)

Kronan ngt avskavd, fläckar

354861

2016-01-19