Bordsur England Webster 1800-tal
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDSUR, 1800-talets andra kvartal, England, slagfunktion, urtavla i bemålad plåt märkt Webster / Cornhill, fodral i trä, höjd ca 41 cm, uppdragsnyckel samt nyckel till fodral medföljer
Urtavla med smärre krackeleringar
354918
2016-01-20