Bordsur England Webster 1800-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSUR, 1800-talets andra kvartal, England, slagfunktion, urtavla i bemålad plåt märkt Webster / Cornhill, fodral i trä, höjd ca 41 cm, uppdragsnyckel samt nyckel till fodral medföljer

Urtavla med smärre krackeleringar

354918

2016-01-20