Byrå empire 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, empire, troligen Danmark, 1800-talets första del, fanérad i mahogny, intarsiadekor med antikiserande figurscen med putto, höjd ca 80, 90 x 48 cm
Kompletterade nyckelskyltar, fanérskador, nyckel saknas
354922
2016-01-20