Golvur i form av kolonn

Golvur i form av kolonn
Golvur i form av kolonn
Golvur i form av kolonn
Golvur i form av kolonn
Golvur i form av kolonn
Golvur i form av kolonn
Golvur i form av kolonn
Golvur i form av kolonn

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1800-talets början, kolonnformat, krönt med kärve, bemålad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 217 cm, lod och skadad pendel medföljer

Skador, färgbortfall, senare bemålat, nyckel saknas

354925

2016-01-20