Golvur i form av kolonn
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, 1800-talets början, kolonnformat, krönt med kärve, bemålad urtavla med arabiska siffror, höjd ca 217 cm, lod och skadad pendel medföljer
Skador, färgbortfall, senare bemålat, nyckel saknas
354925
2016-01-20