Bordsur Bulle Patent

Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent
Bordsur Bulle Patent

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BULLE PATENT, bordsur, 1900-talets början, svartlackerad träsockel, glaskupa med slipad dekor av vinrankor, sifferring med arabiska siffror, urtavlan märkt Bulle Patent, batteridrivet verk i mässing nr 180643, total höjd ca 35 cm

Urtavlan med smärre ytslitage, kupan med smärre nagg

355013

2016-01-20