Kopparföremål mått i furu

Kopparföremål mått i furu
Kopparföremål mått i furu
Kopparföremål mått i furu
Kopparföremål mått i furu
Kopparföremål mått i furu
Kopparföremål mått i furu
Kopparföremål mått i furu
Kopparföremål mått i furu

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRYTA, på ben, HÄMTARE, HINK, med lock, 1800-tal, koppar, ben i smide, grytans mått höjd ca 44, 35x29 cm, MÅTT, 4 st, 17-1900-tal, furu, delvis kontrollmärkta

Bruksslitage

355021

2016-01-20