Knut Nordahl - AS Roma, Sportauktion

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KNUT NORDAHL - MEMORABILIA - AS ROMA, KÖRKORT - Ministerio dei transporti, med Knut Nordahls signatur (versaler), FOTO i ID-ficka "Autorimessa... Roma", TOURING CLUB ITALIANO, 1950, TELEGRAM (2) 28.10.51 "Englandsgaenget 100 procentigt samlat med undantag foer italienarna tacka foer haelsningen och haelsar tillbaka stop IFK leder allsvenksan i gammal stil med 4 poaeng, PROGRAM: L´A.S. ROMA, nel campionato 1950-51 (numero unica) - I tre Svedesi parlano..., Amadei - Tutta la carriera del capitano Giallo-Rosso..., IL Ciclismo Laziale nel 1951, PRESSBILDER (13 st), bla AS Roma säsongen 1950-51, FANBREV till Knut Nordahl daterat 28.11.52, VYKORT från 27.3.52 med 5 autografer ställt till Famiglia Nordal Viale Pinturicchio 99, Roma
PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj

Bilder med skador, veck

355023

2016-02-27