AC Milan autografer och foton, Sportauktion
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AC MILAN, MEMORABILIA - GUNNAR NORDAHL - AUTOGRAFER på vykort med lagbild 1963-64, VYKORT, på AC Milan 1954-55, KUVERT med IFK Norrköpings klubbmärke samt text Milan AC IFK, 10/6 1949 med 6 st autografer, FOTON (2 st) från match mellan IFK Norrköping och Milan (Handskakning mellan Knut Nordahl och Nils Liedholm), VYKORT (5 st) med Milan-autografer 1950-tal, bla Gunnar Nordahl, Nils Liedholm, Buffon, Tognon, Gunnar Gren, tränaren Lajos Czeizler....
PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj
HISTORIK:
1949-06-10 IFK Norrköping-Milan 3-2
Idrottsplatsen, Norrköping
Veck
355027
2016-02-27