Gunnar Nordahl Milan/Roma, Sportauktion

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR NORDAHL - MEMORABILA - MILAN/ROMA.
AUTOGRAFER på vykort till Knut Nordahl (5 st): Med hälsningar från delar av Milan-laget (2) samt Med hälsningar från delar av Rom-laget (3), PRESSBILD (3) med bla Gunnar och Knut Nordahl samt Nils Liedholm:
AFFISCHER, (2) IFK Nordahl, 1981, BILD: bla Gunnar Nordahl

PROVENIENS: Fotbollsspelaren och OS Guld-medaljören Knut Nordahls familj

HISTORIK: Gunnar Nordahl spelade i Milan åren mellan 1949-1956, 257 matcher, 210 mål,
samt 1956-1958 i Roma, 34 matcher, 15 mål.

Skador, 1 autograf av Gunnar Nordahl otydlig

355096

2016-02-27