Stolar 1 par Myran

Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran
Stolar 1 par Myran

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARNE JACOBSEN, stolar, 1 par, 3100/Myran, för Fritz Hansen, sittskal av skiktlimmad, formpressad teak, trebent benställning i stål, 1950-tal, märka "FH Danmark", en stol brickmärkt "Illums Bolighus Köbenhavn" sitthöjd ca 43 cm

Bruksslitage, märken, repor, spricka/lagning i ryggen, ena stolen saknar gummibussningar mellan underrede och sits

355122

2016-01-22