Byrå Louis XVI
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BYRÅ, Louis XVI, Italien, fanérad med lönn, valnöt m.fl., beslag i mässing, samtliga sidor med runda medaljonger med växornamentik, övre lådan och sidorna med bård i intarsia i form av växter, höjd 86, 118x56 cm, lös del finns
Slitage, fanérbortfall, sprickor, skador, lås och nyckel saknas
355158
2016-01-22