Handingar undertecknade Karl XV
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANDLINGAR (6). KARL XV (1826-1872), kung av Sverige och Norge från 1859 med norska regentnamnet Karl IV.
Resolutioner, fullmakter mm för friherre Gustav Otto Funck. bl.a. daterade under 1860-talet.
Vikta, några småfläckar
355216
2016-01-28