Väggpendyl sengustaviansk Hultman Örebro
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGPENDYL, sengustaviansk, urtavlan märkt And Hultman Örebro (Anders Hultman, urmakare i Örebro 1793-1810), skuret trä och pastellage, förgylld och bronserad, krönet i form av kask, höjd ca 85, bredd 60 cm
Lagningar, nyckel o pendel saknas
355335
2016-01-23