Carl Malmsten skåp "Pyramid"

Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp
Carl Malmsten skåp

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CARL MALMSTEN, skåp, "Pyramid", formgivet 1944, omkring 1900-talets mitt, fanerad med mahogny, senare tapeserad dekor av "Flora", rak form, över- och underdel med dörrpar, utdragslådor vid skåpets mitt, höjd 168, 105 x 42 cm, nyckel finns
Planscher ur Lindman, Nordens Flora

355348

2016-01-23