Skrivpulpet
2016-01-26
355365
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKRIVPULPET, omkring 1900, med sorteringsfack, svartmålad skiva med lucka, låda i sarg, imitationsmålad, totalhöjd ca 155, 106 x 68 cm
PROVENIENS: Tullverket
Slitage, färgbortfall och repor