Karmstolar i empirestil

Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil
Karmstolar i empirestil

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, 1900-talets början, fanerade i mahogny, dekor i mässing av egyptiserande byster, fothylsor i mässing, märkta S.A. Kjellgren (?) Snickeri och Möbler Stockholm, sitthöjd ca 43 cm
PROVENIENS: Tullverket

Ytskador

355503

2016-01-26