Soffa salongsbord och stol

Soffa salongsbord och stol
Soffa salongsbord och stol
Soffa salongsbord och stol
Soffa salongsbord och stol
Soffa salongsbord och stol
Soffa salongsbord och stol
Soffa salongsbord och stol
Soffa salongsbord och stol

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOFFA, SALONGSBORD, STOL, empirestil, 1900-talets början, fanérade i mahogny, beslag och fothylsor i mässing, märkta S.A. Kjellgren (?) Snickeri och Möbler Stockholm, bordets höjd 79, diameter ca 81 cm soffans längd 173 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, stolen med omfattande skador, bordet med fläckar

355507

2016-01-26