Skrivpulpet sengustaviansk

Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKRIVPULPET, sengustaviansk, 1700-talets senare del, bemålad i mörkgrönt och svart, bladstavsdekor, kannelerade ben, 2 skrivytor med underliggande inredning i form av fack, höjd ca 92, 110 x 123 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, senare bemålat, en sida saknar lås

355532

2016-01-26