Spolmaskin
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPOLMASKIN, omkring 1900, Tyskland, underrede i ek, märkt Max Kohl A.G. Werkstätten für Präzisionsmechanik Chemnitz i. Sa., låda i underredet, totallängd ca 108 cm
PROVENIENS: Tullverket
Slitage
355538
2016-01-26