Slaglåsrevolver

Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver
Slaglåsrevolver

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, amerikansk, Colt 1860 Army, nr 43751, Nummerriktig, stomme, varbygel samt trumma, kaliber .44, text på pipan: ADDRESS COL. SAMl COLT NEW-YORK U.S. AMERICA, på stommen stämplat Colts patent, trummgravyr, kolv av valnöt med inspector marks, längd 36 cm, factoryletter medföljer

slitage skador

355548

2016-01-21