Våg i mässing

Våg i mässing
Våg i mässing
Våg i mässing
Våg i mässing
Våg i mässing
Våg i mässing
Våg i mässing
Våg i mässing

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BALANSVÅG, mässing, 1900-talets förta hälft, Tyskland, fodral i mahogny samt med stenskiva, skyltmärkt Paul Bunge Fabrik Wissenschaftl. Waagen Hamburg, delvis med utanpåliggande mekanik, totalhöjd ink fodral ca 41 cm
PROVENIENS: Tullverket

355683

2016-01-26