Lanterna
Klubbat för:
900 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
LANTERNA, 1900-talets första hälft, märkt Masthead, utförd i glas, koppar och med fäste i järn baktill, höjd ca 38 cm, bredd 34 cm, djup med fäste 48 cm
Zustandsbeschreibung
Bruks- och åldersrelaterat slitage.
355692
2016-01-24