A Blue and Withe Jar
Klubbat för:
5 800 SEK
Schätzwert
3 000 SEK
Beschreibung
AN UNDERGLAZED JAR WITH COVER, decorated with ruyi heads and flowers, Kangxi period (1662-1722), höjd ca 25 cm
BOJAN, porslin, Kangxi 1662-1722, underglasyr i blått motiv av ruyihuvuden och lyckotecken, höjd 25 cm
Zustandsbeschreibung
Cracks, lid with repairs/damages Sprickor, lock med skador/lagningar
355763
2016-02-07