Botbössa

Botbössa
Botbössa
Botbössa
Botbössa
Botbössa
Botbössa

Såld för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BOTBÖSSA, järn, reliefdekor med stjärnor och blommor, daterad 1819, märkt B.S. 2 hänglås, bössans höjd ca 30, total höjd 46 cm
PROVENIENS: Tullverket

Nycklar saknas

355799

2016-01-26