Rullklaffsekretär England
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RULLKLAFFSEKRETÄR, England, 1900-talets början, fanérad i mahogny, beslag o fothylsor i mässing, dekor av intarsia, läderklädd skrivskiva, höjd ca 108, 74x50
Hyllplan saknas, en dragknopp saknas, skrivskiva med spricka, spegelns foliering med skador, smärre ytskador o sprickor
355866
2016-01-25