Golvur 1800-tal

Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal
Golvur 1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GOLVUR, 1800-tal, urtavlan märkt AAS Mora, bemålat med förgyllda lister, märkt med årtalet 1807, höjd ca 194 cm, lod medföljer

Pendel o nyckel saknas, senare bemålat, färgbortfall

355867

2016-01-25