Lennart Nilsson, Makrofager - ur "Människans inre"

Lennart Nilsson, Makrofager - ur

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LENNART NILSSON (född 1922): Makrofager, ur "Människans inre", kopierad och i efterhand färglagd av Gillis Häägg, monogramsignerad GH samt stämpel på baksidan "PRINTED ON ILFOCHROME CLASSIC BY HÄÄGG FALKENBERG SWEDEN", färgfotografi, svepelektronmikroskopisk bild, 23,5x19,5 cm

Smärre ytrepor, i passepartout

355908

2016-01-25