Prejningslyktor

Prejningslyktor
Prejningslyktor
Prejningslyktor
Prejningslyktor

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PREJNINGSLYKTOR, 3 st, tidigt 1900-tal, bl.a. tillverkade vid JC Larsen, lackerad plåt samt färgat glas, höjd 32, 14x14 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, skador, en lykta saknar ett glas

355993

2016-01-26