Friedensreich Hundertwasser Tema

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

FRIEDENSREICH HUNDERTWASSER (Österrike, 1928-2000): "The false eyelash", Färglitografi, 1967, signerad och numrerad 177/194. Editerad av Hanover Gallery, London. 61 x 49 cm

LITTERATUR
Koschatzky 29

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Grafik&Skulptur

Staining from previous mount in the margins, mainly in the upper area, affecting the subject upper right

356044

2016-02-08