Munk- och våffeljärn

Munk- och våffeljärn
Munk- och våffeljärn
Munk- och våffeljärn
Munk- och våffeljärn
Munk- och våffeljärn
Munk- och våffeljärn
Munk- och våffeljärn
Munk- och våffeljärn

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MUNKJÄRN, VÅFFELJÄRN, gjutjärn, 1800-tal resp 1900-talets första hälft, munkjärnet märkt med initialer BS, våffeljärnet märkt AB Skoglund & Olson Gefle, längd ca 35 resp 49 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage

356218

2016-01-26