Skrivbord

Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord
Skrivbord

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SA KJELLGREN, skrivbord, 1920/30-tal, empirestil, mahogny med mässingsbeslag och skinnklädd skiva, ena sidan med lådhurts, höjd 79, 84x150 cm, nycklar medföljer
PROVENIENS: Tullverket

Visst slitage, skivans skinnbeklädnad med omfattande skador och fläckar

356232

2016-01-26