Skrivbord
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SA KJELLGREN, skrivbord, 1920/30-tal, empirestil, mahogny med mässingsbeslag och skinnklädd skiva, ena sidan med lådhurts, höjd 79, 84x150 cm, nycklar medföljer
PROVENIENS: Tullverket
Visst slitage, skivans skinnbeklädnad med omfattande skador och fläckar
356232
2016-01-26