Sigillstampar

Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar
Sigillstampar

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIGILLSTAMPAR, 11 st., 18/1900-tal, mestadels ämbetssigill knutna till Tullverket, största höjd 13 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, den större med rester av anilinfärg är extremt skör

356454

2016-01-27