MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)
Klubbat för:
2 200 SEK
2 500 SEK
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Trädgårdsidyll, Signerad "M. Bolin-Clason" och signerad, daterad, betitlad och dedikerad "Trädgårdsidyll / Märtha Bolin-Clason / Mölle (?), Till Olle 1966", i blyerts på spännramen, olja på duk, 50,5 x 64 cm
PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling
Läs mer
356483
2016-01-30