MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

Klubbat för:

2 200 SEK

2 500 SEK

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Trädgårdsidyll, Signerad "M. Bolin-Clason" och signerad, daterad, betitlad och dedikerad "Trädgårdsidyll / Märtha Bolin-Clason / Mölle (?), Till Olle 1966", i blyerts på spännramen, olja på duk, 50,5 x 64 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

356483

2016-01-30