MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)
Klubbat för:
4 800 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Landskap med vass, vatten, gult draperi och svart figur, olja på masonit, 46 x 55 cm
PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling
Läs mer
Kuntoraportti
356559
Päivämäärä:
2016-01-30