MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

Klubbat för:

4 800 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Landskap med vass, vatten, gult draperi och svart figur, olja på masonit, 46 x 55 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Kuntoraportti

356559

Päivämäärä:

2016-01-30