MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988) teckning

Klubbat för:

64 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988),
Självporträtt, signerad MBolin 27/12 1922, inskriberad ´självporträtt sökte till akademien´, på baksidan, blyerts på papper, 27 x 24 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Hanteringsveck

356595

2016-01-30