OTTO G. CARLSUND - Porträtt Märtha Bolin-Clason
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OTTO G. CARLSUND (1897-1948), Porträtt av Märtha Bolin-Clason, signerad och daterat "O. CARLSUND / SEPT. MCMXXIII (1923)." olja på duk, 67 x 65,5 cm.
Originalram.
HISTORIK:
Utfört i Paris
Färgbortfall, hål
356637
2016-01-30